ELEMENTY NAGROBKOWE

TABLICE NAGROBKOWE


Najważniejszym elementem nagrobków są tablice nagrobkowe. Najczęściej tablica jest ustawiana na gradusie i ma formę pionową. Jest wiele kształtów i rodzajów wykończeń tablic. Najczęściej spotykana jest tablica jednoczęściowa ale można wymienić także dwuczęściową, grawerowaną, rzeźbiona oraz z filarami.LITERNICTWOW naszej ofercie znajdują się trzy rodzaje napisów na granicie:

• litery piaskowane
• litery kute
• litery mosiężne

WYKOŃCZENIE KAMIENIAW naszym zakładzie oferujmey wykończenie kamienia róznymi fazmi tj. faza prosta, fazrobocza, faza rozchodząca, ćwierćwałek i półwałek. Zobacz glerię zdjęć  klikająć w obrazek ponizej.GRAFIKI NAGROBKOWE


Grafiki grawerowane są ręcznie zazwyczaj na ciemnym granicie aby uzyskać kontrast. Wykorzystuje się je najczęściej na tablicach nagrobkowych oraz tablicach pamiątkowych. Oprócz grafiki można wygrawerować także portret na podstawie fotografii. Ta metoda jest trwała i odporna na działanie czynników atmosferycznych.SENTENCJE NAGROBKOWEPoniżej przedstawiamy Państwu propozycję różnych sentencji nagrobkowych. Można je umieścić na tablicach, podstawkach czy książkach. Wykonujemy także napisy podane przez klienta.

LITERNICTWO

WYKOŃCZENIE KAMIENIA

SENTENCJE NAGROBKOWE

Litery ozdobne wycinane na groby
Szlifowanie nagrobka fazami
Przykłady napisów nagrobkowych