W naszej ofercie znajdują się trzy rodzaje napisów na granicie:

litery piaskowane
litery kute
litery mosiężne

Wykonujemy także zlecenia dopisów na już istniejących tablicach nagrobkowych oraz odnowienia, odświeżenia napisów nagrobkowych.

Litery piaskowane są najczęściej spotykane, ponieważ to stosunkowo tania technologia oraz umożliwia duży wybór czcionek. Wypiaskować można także krzyż lub inne grafiki wybrane przez klienta. Projekt takiego napisu lub grafiki wykonywany jest za pomocą specjalnego programu komputerowego a potem wycinany na specjalnej folii za pomocą plotera tnącego. Daje to bardzo duże możliwości wyboru idealnego napisu na tablicy nagrobkowej. Litery piaskowane mogą być malowane na różne kolory, np. złoty, srebrny, czarny, biały, brązowy lub pozostawione w kolorze naturalnym kamienia tylko zakonserwowane.

Litery kute  wykonywane są ręcznie w granicie. Można je pomalować tak samo jak litery piaskowane lub pokryć warstwą prawdziwego złota lub srebra nanoszonego ręcznie. Jest to pracochłonny i stosunkowo kosztowny zabieg ale gwarantuje najlepszy i najtrwalszy efekt ozdobny. Trzeba pamiętać, że do kucia nadają się tylko grubsze czcionki.

Litery mosiężne są nakładane, nawiercane na tablice nagrobkową. Można wymienić tutaj wzory liter z lakierowanego brązu, mosiężne, aluminiowe złocone, srebrzone i ze stali nierdzewnej. Daje to gwarancję pięknego wyglądu przez długie lata.

ELEMENTY NAGROBKOWE

LITERNICTWO

Liternictwo 1
Liternictwo 1
Liternictwo 2
Liternictwo 2
Liternictwo 3
Liternictwo 3
Liternictwo 4
Liternictwo 4
Liternictwo 5
Liternictwo 5
Liternictwo 6
Liternictwo 6
Wzory liter
Wzory liter
Brąz
Brąz
Czarny
Czarny
Piaskowane
Piaskowane
Srebrny
Srebrny
Złota farba
Złota farba
Złoto prawdziwe
Złoto prawdziwe
Piaskowane
Piaskowane
Srebrne
Srebrne