PYTANIA DO KAMIENIARZA

Pytania najczęściej zadawane Kamieniarzowi

Ten dział powstał na potrzeby naszych klientów. Znajdą Państwo tutaj odpowiedzi naszych ekspertów na najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie ma tu odpowiedzi na Wasze pytanie prosimy o kontakt pod adresem kontakt@mast-kam.pl

Formalności przy stawianiu nagrobka?

Na cmentarzach siedleckich zarówno klient jak i kamieniarz musi wnieść opłatę za postawienie nagrobka do Zarządu Cmentarzy Katolickich, który mieści się przy ul. Starowiejskiej 2. Na okolicznych wioskach takie opłaty są ustalane przez zarządców cmentarzy parafialnych. Gdy dostaniemy takie pozwolenie na postawienie nagrobka możemy wtedy zabierać się do pracy i stawiać.

Jak zamówić u nas nagrobek?

Najlepiej kontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu: Mateusz Stępień 662 250 527 lub Włodzimierz Stępień 604 840 038.

Można przyjść do naszego biura, które mieści się w Siedlcach przy ul. Brzeskiej 31.

W obu przypadkach konieczne jest spotkanie na cmentarzu i pokazanie miejsca w którym chcą Państwo postawić nagrobek. Najczęściej klienci przychodzą do nas już z zarysem tego co chcieliby mieć. Klientom którzy jeszcze się wahają i nie do końca wiedzą jak nagrobek ma ich wyglądać to pokażemy swoje realizacje na cmentarzu i doradzimy.
Wykonujemy nagrobek według indywidualnych zaleceń klienta. Jesteśmy zakładem produkcyjnym i dzięki temu możemy stworzyć taki nagrobek jaki tylko się klientowi zamarzy. Pod koniec obrabiania nagrobka dzwonimy do klienta aby dostarczył nam napisy jakie mają być umieszczone na tablicy jeśli wcześniej tego nie zrobił.

Jaki jest czas realizacji nagrobka?

Najczęściej czas realizacji postawienia nagrobka wynosi ok. 4 - 6tygodni, jednak czas ten jest zależny od dostępności materiału na placu oraz w dużym stopniu od warunków atmosferycznych. W przypadku dużych mrozów i deszczów czas wydłuża się.

Musimy brać pod uwagę jaka jest pogoda, ponieważ prace które wykonujemy są na powietrzu. Nasza firma solidnie i perfekcyjnie wykonuje swoje prace, dbamy o najmniejsze szczegóły. Nagrobki, które stawiamy mają wytrzymać przez długie lata dlatego wychodzimy z założenia, że lepiej zrobić później jak jest odpowiednia pogoda i lepiej z gwarancją jakości niż szybko i źle.

Czy granit może pękać?

Granit nie może pęknąć podczas normalnej eksploatacji. Najbardziej narażony na jakiekolwiek zniszczenia jest podczas transportu oraz montażu. Kamień jest wytrzymały i sam z siebie pęknąć nie może.

Granit może się również ukruszyć tylko w wyniku uderzenie czymś ciężkim. Normalne użytkowanie nie ukruszy go w żaden sposób.

Jak usunąć rysę na płycie nagrobkowej?

Niewielką rysę można usunąć specjalną pastą polerską. Jednak gdy rysa jest głęboka to konieczne jest rozebranie płyty i mechaniczne spolerowanie całej nawierzchni tak aby nie było najmniejszego śladu.

Nagrobek wygląda tak samo jak próbka?

Nie. Próbki oglądane na komputerze nie będą takie same jak w rzeczywistości i to zależne jest od indywidualnych ustawień koloru każdego komputera bądź telefonu. Co więcej próbki kamienia też nie będą identyczne jak cała płyta, ponieważ każda płyta granitowa jest inna. Ma inny odcień, wzór, strukturę. Granit jest naturalną skałą i to właśnie natura tworzy jego wzory przez co jest taki niepowtarzalny i piękny.

Czym myć nagrobek?

Nagrobek najlepiej jest myć zwykłą czystą, letnią woda z domu. Raczej proszę się wystrzegać wody z cmentarza, ponieważ zawiera ona wiele zanieczyszczeń i chemii. Od czasu do czasu można przetrzeć też Clinem do mycia okien ale z alkoholem co jest bardzo ważne, nie z amoniakiem! Różnego rodzaju płynów lub środków czyszczących nie można używać ponieważ zrobi się matowy i może dostać plam.

Nagrobek zalany woskiem - co robić?

Zaleca się delikatnie plastikową łopatką zdrapać nadmiar wosku z płyty. Można spróbować przetrzeć plamę Acetonem lub rozcieńczalnikiem ekstrakcyjnym. Jeśli proponowane sposoby nie zdadzą egzaminu zapraszamy do naszej firmy gdzie nasi eksperci specjalnymi środkami usuną plamę z wosku. Dla bezpieczeństwa radzimy znicze stawiać na podstawkach aby uniknąć takich problemów.